Sultangazi’de Hırsızlar Lüks Otomobillerin Hayalet Ekranını Çaldı

SULTANGAZİ’de oto sanayi sitesine giren hırsızlar, 4 lüks otomobilin hayalet ekranını çaldı. Hırsızlık anları güvenlik kamerasına yansırken otomobillerin çalındığı tamircinin sahibi, “Bir araçtan bu ekranı çalmaları maksimum 1 dakika sürüyor zaten. Birkaç dakikada işlerini halletmişler. Plakaları görünüyor ama muhtemelen çalıntı çıkacak” dedi.

Sultangazi’de sabah saat 07.20 sıralarında bir sanayi sitesine giren hırsızlar, oto tamirciye bırakılan 4 lüks otomobilin hayalet ekranını çaldı. İşyeri sahibi sabah geldiğinde araçların camlarının patlatılarak hayalet ekranların çalındığını görünce güvenlik kamera görüntülerini izledi. Görüntülerde, ciple sanayi sitesine giren kişinin araçların camlarını kırarak birkaç dakika içinde hayalet ekranları çaldığını gördü. Hırsızlar daha sonra aynı araçla olay yerinden ayrıldı. İşyeri sahibi bunun üzerine konuyla ilgili polise ihbarda bulundu. Ekipler, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

“SADECE BİR ARACIN HAYALET EKRANI 700 BİN LİRA”

Konuyla ilgili konuşan işyeri sahibi Ferdi Gökçe, “Sitemiz güvenlikli bir site. Dükkanlarımız için aidat ödüyoruz. Ama gel gelelim ki müşteriler araçlarını buraya tamire, bakıma onarıma getiriyor. Kalabalık bir site ama biz site içerisine araçlarımızı bıraktığımızda 4 tane aracımıza hırsız girmiş. Bütün araçların hayalet ekranları sökülmüş, çalınmış. Sabah saat 07.20’de oluyor. Güvenliğe sorduğumuzda biz kapıları 06.00’da açıyoruz diyor. Hırsız gireceği saati bildirmez ki. Madem öyle neden biz bu siteye aidat ödüyoruz. Sadece bir aracın hayalet ekranı 700 bin lira. 4 tane aracımız var ve bunun hesabını müşteriye vermek zorundayız. Kaskolu olan araçlar belki karşılanır ama kaskosuz olan araçlar da var. Bir araçtan bu ekranı çalmaları maksimum 1 dakika sürüyor zaten. Birkaç dakikada işlerini halletmişler. Plakaları görünüyor ama muhtemelen çalıntı çıkacak” dedi.

Öte yandan şüphelilerin hırsızlık yaptığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde şüphelilerin birkaç dakika içinde araçların camını kırıp ekranları çaldıkları anlar yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir