Huawei Mate 70 serisi, iPhone 16 serisine rakip olacak

Huawei, 2019 yılında ABD’nin uyguladığı ticaret yasağının ardından kendi üretimi Kirin yonga setlerini içeren ilk telefonlarını Mate 60 serisi ile Çin’de geçtiğimiz Ağustos ve Eylül aylarında piyasaya sürerek dikkatleri üzerine çekti. Mate 60 serisi ile Huawei, Ekim ayında satışlarda %83’lük bir artış gördü ve bu başarılı performans, Huawei’yi aynı dönemde piyasaya sürülen iPhone 15 serisine önemli bir rakip haline getirdi. iPhone 15 serisi ise satışlarda %11’lik daha mütevazı bir artış gördü. Çinli sızıntı uzmanı Smart Pikachu’ya göre, Huawei bu yıl Çin pazarında lider konumunu yeniden kazanmak amacıyla Mate 70 serisini yaklaşmakta olan iPhone 16 serisine güçlü bir rakip olarak konumlandırmaya hazırlanıyor.

Huawei‘nin Mate 70 serisi yerli tedarikçilerden bileşenler içerecek. Sızıntı uzmanına göre, yaklaşmakta olan Huawei Mate 70, bu yıl Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 16’ya önemli bir rakip olarak, cep telefonu endüstrisinde Huawei’nin yeniden yükselişinin bir işareti olacak. Şirket, bu cihazın başarısını sağlamak için şimdiden kapsamlı hazırlıklar içinde ve planlanan sevkiyat hacimleri, “Olağanüstü Usta” varyantı da dahil olmak üzere önceki neslin çok üzerinde.

Huawei Mate 70 serisi, iPhone 16 serisine rakip olacak

Huawei, Mate 60 serisinde olduğu gibi, Mate 70 serisi için de yerli üretim ve kendi geliştirmelerine büyük ölçüde güvenecek. Hibrit kamera sistemi, yeni bir inç ana kamera ve geliştirilmiş ışık işleme özelliğine sahip büyük bir diyafram içerecek.

Mate 70 serisinin ekranı dört mikro kıvrımlı tasarımı sergileyecek. iPhone 16 serisi gibi, Mate 70 serisi de küçük ve büyük ekran boyutlarına sahip birden fazla model içerecek. Huawei’nin kendi Harmony OS işletim sistemi, AI özellikleri ile sorunsuz bir şekilde entegre edilerek, cihazı çok yönlü bir iş odaklı cihaz olarak konumlandıracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir