Dağılan 6’lı masadan İBB adaylığı itirafı: AK Parti’yle karşı karşıya gelmemek için…

Yaklaşan yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, partisinin getirdiği İBB adaylığı teklifini reddetmesiyle ilgili “AK Parti kitlesiyle karşı karşıya gelmemek için reddettim” açıklamasını yaptı.

Mayıs seçimlerinde CHP listelerinden İstanbul Milletvekili seçilen Gelecek Partili Selim Temurci, Sözcü’den İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı.

Partisine karşı eleştirilerde bulunan Temurci, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığına, Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı yardımcılığına ve Saadet Partisi ile kurulan gruba en başından beri karşı olduğunu dile getirdi.

Partisinden gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklifini geri çeviren Temurci, bunun gerekçesini şöyle açıkladı:

Temurci, “Ekrem Bey’in büyük hedefleri olduğunu biliyorum. O hedefler İstanbul’a hizmeti engelledi, bunu biliyorum. İki adaydan Kadir Topbaş tarzına olduğu için Murat Bey olduğunu söyledim” görüşünü ifade etti.

AK PARTİ’YE Mİ GEÇECEK Mİ?

Temurci, AK Parti’ye geçme arzusu olup olmadığı yönündeki soruya, “AK Parti’ye geçmek diye bir cümle kurmuş değilim. Yarın için sadece kendimi değil, partiyi bir yere konumlandırıp gri alana çekme gayretim var. Başarabilirsek o dediğiniz şey gerçekleşmez” diye yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx