ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın açılışını yaptığı ANFA Sera Beypazarı meyvelerini vermeye başladı

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘Beypazarı Projeleri Tanıtım Töreni’nde açılışını yaptığı ‘ANFA Sera Beypazarı’ ilk meyvelerini vermeye başladı. 100 milyon bitki kapasitesine sahip serada yetiştirilen meyve, sebze ve ağaç fideleri uygun fiyatla Başkentlilerle buluşuyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yerli üreticiden alınan fideleri geliştirmek ve yeni bitkiler yetiştirilmek amacıyla Beypazarı’na kurulan serada üretilen meyve ile sebze fidelerinin satışı başladı. Serada yetiştirilen domates, kıl biber, dolma biber, kapya biber, acı sivri biber, kavun, karpuz ve salatalık gibi birçok meyve ve sebzenin fidesi uygun fiyatlarla Başkentlilerle buluşturuluyor.

Toplamda 11 bin 800 metrekare kapalı alan ve 16 bin metrekare üretim alanına sahip olan ANFA Sera Beypazarı-2’de sebze ve meyve fidelerinin yanı sıra saksı bitkileri de yetiştiriliyor.

DEPREMZEDE ÇİFTÇİYE DESTEK

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından zor günler geçiren çiftçilere destek olmak amacıyla ise serada yetiştirilen 2 milyon Kahramanmaraş biberi ve domates fidesi afet bölgesine gönderilecek.

Hobi bahçesinde veya farklı alanlarda sebze ve meyve yetiştirmek isteyen vatandaşlar, ANFA Bitki Evleri’nden ya da Beypazarı Serası’ndan yerli üretim fideleri temin edebilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir